Göktürk Merkez, Belediye Cd. No: 16/5, 34077 Eyüpsultan/İstanbul info@gokturkisitme.com.tr

Şarj edilebilir işitme cihazları nelerdir?

Günümüzün şarj edilebilir dijital işitme cihazları teknolojik açıdan eskisinden çok daha gelişmiş durumda. Basit ve güvenilir şarj özelliğiyle şarj edilebilir işitme cihazları, işitme cihazlarınızın gücünün biteceği endişesi duymadan aktif yaşamınıza devam etmenize olanak tanır.
Çoğu işitme cihazı tek kullanımlık pillerle birlikte gelirken, pilsiz işitme cihazları (şarj edilebilir işitme cihazlarına sıklıkla başvurulur) giderek daha popüler hale geliyor. Şarj edilebilir işitme cihazları, işitme cihazı pillerini düzenli olarak satın alıp değiştirmenize gerek kalmadan üstün ses kalitesinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Şarjlı İşitme Cihazı
 

Şarj edilebilir pillere sahip işitme cihazları, geceleri veya kullanmadığınız zamanlarda şarj ünitesine takılabilir. İşitme cihazına yerleşik pil sayesinde, pilin biteceği konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve pili değiştirme zahmetine girmeyeceğiniz anlamına geliyor.
Şarj edilebilir seçenek, ReSound Kulak İçi Alıcı (RIE) işitme cihazlarında mevcuttur. Kulağın arkasına rahatça oturan RIE işitme cihazları, gelişmiş özellikler ve ekstra güç için daha fazla alana sahiptir, ancak küçük boyutları nedeniyle çok dikkat çekmezler.

Şarjlı İşitme Cihazı

Şarj edilebilir işitme cihazı teknolojisi

Neredeyse her teknolojiye bir şarj cihazının eşlik ettiği bir dünyada, işitme cihazlarının da şarj edilebilir hale gelmesi doğaldır. Tıpkı akıllı telefonunuzu gece boyunca şarj ettiğiniz gibi, şarj edilebilir dijital işitme cihazları için de aynı rutin geçerlidir; böylece pilin değiştirilmesi gerektiği için hiçbir özel anı kaçırmak zorunda kalmazsınız.
Şarj edilebilir işitme cihazları bir süredir mevcut olsa da düşük güç çıkışları nedeniyle popüler değildi. İşitme cihazı teknolojisindeki gelişmeler sayesinde günümüzün en iyi şarj edilebilir işitme cihazları size bir günden daha uzun süren güç sağlar.
Geleneksel olarak piller Nikel metal hidrit (NiMH) ile üretildi. Artık en iyi şarj edilebilir işitme cihazları, şarj edilebilir dijital işitme cihazlarının performansını tamamen değiştiren Lityum-İyon veya Gümüş-Çinko pil teknolojisini kullanıyor.

 

İşitme cihazı şarj cihazı nasıl çalışır?

Şarj edilebilir işitme cihazlarına yönelik şarj cihazları genellikle bir masanın üzerine yerleştirebileceğiniz ve bir çantaya koyabileceğiniz, açılması kolay, sert muhafazalı tasarımlardır. İşitme cihazı şarj cihazlarının içinde işitme cihazları ve alıcılar için şarj bölmeleri bulunur. Renk kodlaması genellikle sol ve sağı göstermek için kullanılır; böylece hangi işitme cihazını hangi şarj yuvasına yerleştirmeniz gerektiğini bilirsiniz; sağ için kırmızı, sol için mavi. Şarj kutusunun farklı noktalarında bulunan LED ışıklar, şarj cihazının ve işitme cihazlarınızın güç durumunu gösterir. Bir bakışta şarjınızın tamamen dolu olup olmadığını veya biraz daha uzun süreye ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz.

İşitme cihazı şarj cihazları bir şarj kablosuyla birlikte gelir; bir ucu şarj kutusunun arkasına, diğer ucu ise elektrik prizine takılır. Yalnızca işitme cihazı şarj cihazınızla birlikte verilen kabloyu kullanın ve evinizde bulunan diğer kablolarla karıştırıp eşleştirmeyin.

Şarjlı İşitme Cihazı
Şarjlı İşitme Cihazı
 

Pil göstergesi

Pil ışıkları işitme cihazlarının tamamen şarj olduğunu gösterse bile, genellikle işitme cihazlarınızı kullanmadan önce yaklaşık üç saat şarj etmeniz gerekir. Şarj edilebilir işitme cihazlarınızı gece uyurken şarj cihazınızda şarj edebilirsiniz. Ancak tam ve özel talimatlar için işitme cihazlarınızın ve şarj cihazınızın ürün kılavuzunu kontrol etmeyi unutmayın.

 

Şarj cihazları arasındaki farklar

Yenilikçi şarj teknolojisi size daha fazla özgürlük ve esneklik sunarak işitme cihazlarınızı her yerde şarj etmenize olanak tanır. Seçim genellikle premium veya standart bir şarj cihazıdır. Her ikisi de işitme cihazlarınızı çalıştıran şık, taşınabilir ve koruyucu kılıflardır ve seyahat ve saklama için idealdir, ancak ince farklar vardır.

Şarj edilebilir işitme cihazlarının artıları ve eksileri nelerdir?

 

 

+ Avantajlar

• Şarj işlemi hızlı ve kolaydır. Şarj edilebilir işitme cihazlarını şarj cihazına yerleştirmeniz yeterlidir; otomatik olarak şarj olmaya başlarlar.
• En iyi şarj edilebilir işitme cihazları, tam şarjla, birkaç saatlik ses akışı da dahil olmak üzere 25 saate kadar dayanabilir.
• Şarj edilebilir işitme cihazlarıyla pilleri değiştirmekle uğraşmanıza gerek kalmaz.
• Tek kullanımlık pillere sahip işitme cihazlarından daha çevre dostudurlar.

Şarjlı İşitme Cihazı
Şarjlı İşitme Cihazı
 

- Dezavantajları

• Özel yapım işitme cihazlarında şarj edilebilir seçeneği mevcut değildir.
• Günün yarısından fazlasını yayın yaparsanız pillerin tüm gün dayanmama ihtimali vardır.
• Şarj edilebilir işitme cihazları, normal pilli işitme cihazlarından daha pahalı olabilir.

 

Şarj edilebilir işitme cihazları benim için uygun mu?

Şarj edilebilir işitme cihazları, işitme cihazı pillerini düzenli olarak değiştirmek istemeyen kişiler içindir. İşitme cihazlarının güvenilirliğine ve uzun ömürlü gücüne gün boyu güvenmek isteyen kişiler içindir.
Bu kullanışlı ve sezgisel şarj edilebilirlik, birçok işitme cihazı kullanıcısı için ilgi çekici bir özelliktir. Şarj edilebilir seçenek, dijital işitme cihazlarınızın sunduğu tüm özelliklerin keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır. Küçük, tek kullanımlık pillerle uğraşmanıza gerek kalmadan veya her zaman yedek pilleri yanınızda bulundurma zahmetine girmeden tüm gün boyunca güce sahip olacaksınız
Şarj edilebilir dijital işitme cihazları rahat ve kullanımı kolaydır. Uyuduğunuzda onları şarj cihazında bırakmanız yeterli; ertesi gün sizin için hazır olacaklar.

Şarjlı İşitme Cihazı
Şarjlı İşitme Cihazı

İşitme cihazınızı şarj etmeyi unutursanız, taşınabilir kutunun dahili pili üç tam şarj gücü tutar ve size dijital işitme cihazlarınızı istediğiniz yerde şarj etme özgürlüğü verir. ReSound Smart 3D uygulamasında pil durumunu izleyebilir ve pil azaldığında bildirim alabilirsiniz. Şarj sırasında uygulama, şarj edilebilir işitme cihazlarınızın kullanıma hazır olduğunu size bildirmek için ilerlemeyi takip edecektir.

En yeni nesil şarj edilebilir dijital işitme cihazları, dijital işitme cihazlarınızı uygulamalara, aksesuarlara ve diğer akıllı cihazlara bağlamanızı sağlar. ReSound teknolojisi, parmaklarınızın ucundaki kişiselleştirilmiş özelliklerle ortamınıza yüksek kaliteli sesle bağlanmak için tasarlanmıştır. ReSound şarj edilebilir dijital işitme cihazlarıyla, düzenli olarak pilleri değiştirmenize gerek kalmadan mükemmel ses kalitesine, akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlantıya ve uzun ömürlü güce sahip olursunuz.

Şarjlı İşitme Cihazı

Şarj edilebilir işitme cihazlarının maliyeti nedir?

Çoğu tıbbi cihaz gibi şarj edilebilir işitme cihazları da bir yatırımdır. Şarj edilebilir işitme cihazlarının fiyatı, stile, yüksek teknoloji özelliklerine, servis ve bakımın yanı sıra kişisel sağlık sigortası planınıza göre değişir ve bağlıdır.
Fiyat düştükçe, şarj edilebilir işitme cihazlarının performans seviyeleri daha düşük olabilir ve daha az karmaşık özellik ortaya çıkabilir. Daha ucuz olan şarj edilebilir dijital işitme cihazlarının, çeşitli cihazlardan doğrudan işitme cihazlarınıza ses akışı yapmanızı sağlayan Bluetooth bağlantısı gibi "akıllı" özelliklere sahip olma olasılığı daha düşüktür.
Bir işitme uzmanı sizin için en iyi şarj edilebilir işitme cihazını belirleyecek ve size cihazın fiyatı ve uygulamayla birlikte sunulan profesyonel hizmetler hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Şarjlı İşitme Cihazı
 

Şarj edilebilir işitme cihazları ne kadar dayanır?

İşitme cihazlarının pil ömrü işitme cihazına bağlıdır. ReSound OMNİA, ReSound LiNX Quattro ve ReSound Key, en uzun pil ömrüne sahip şarj edilebilir işitme çözümleri sunar. Örneğin ReSound OMNİA ile pillerin tamamen şarj edilmesi yalnızca üç saat sürer, bu da size 30 saate kadar pil ömrü sağlar. %50 oranında TV veya müzik akışı yaparken bile 25 saatlik pil ömrünün keyfini çıkarabilirsiniz. Aceleniz varsa hızlı şarj, yalnızca 10 dakikada 2,7 saatlik pil ömrü sağlar.

Şarjlı İşitme Cihazı

 

Şarj edilebilir işitme cihazlarının geleceği nedir?

İşitme cihazı teknolojisi, her yıl başlatılan yeni cihazlar, iyileştirmeler ve güncellemelerle sürekli olarak gelişmektedir. İşitme cihazlarının içindeki şarj edilebilir pillerle başladı, şimdi ise en son yenilik şarj edilebilir işitme cihazlarıdır.
En iyi şarj edilebilir işitme cihazları yalnızca onları çalıştıran piller kadar güçlüdür. Aktarım ve arama yapmak için Bluetooth teknolojisini kullanan cihazlar gibi daha karmaşık işitme cihazları için, artırılmış enerji yoğunluğuna ve kapasiteye sahip pillere ihtiyacınız vardır. ReSound, daha uzun şarjlar için pil teknolojisini geliştirmek ve Bluetooth teknolojisi aracılığıyla kablosuz akışı ve aramaları daha iyi desteklemek amacıyla kapasiteyi artırmak için sürekli çalışıyor.
Şarj edilebilir işitme cihazları, pek çok kişisel avantajının yanı sıra, eski pilleri atıp yenisini almak istemeyenler için kullanışlı ve çevre dostu bir seçenektir.

Şarjlı İşitme Cihazı